Головна > Історія > ЗАГАДКА ЯЄЦЬ ФАБЕРЖЕ. ЯК ВОНИ ВЛАШТОВАНІ ВСЕРЕДИНІ (ВІДЕО)

ЗАГАДКА ЯЄЦЬ ФАБЕРЖЕ. ЯК ВОНИ ВЛАШТОВАНІ ВСЕРЕДИНІ (ВІДЕО)

Знаєте ви, що перше яйце було створено на замовлення царя Олександра III для його дружини Марії Федорівни. Рік був 1885, і цар хотів щось особливе для своєї дружини в якості подарунка на Великдень. Автором цієї краси є тоді ще молодий і маловідомий ювелір Пітер Карл Фаберже.

Яйце складається з оболонки – білої емалі, там є прихований механізм вивільнення. При натисканні на кнопку, оболонка відкривається, а всередині знаходиться полірований золотий жовток. Усередині так само знаходився сюрприз: курка з рубіновими очима.

На цьому сюрпризи не закінчуються, всередині курки знаходилися ще два додаткових подарунка, які в даний час втрачено. Це були мініатюрна копія імператорської корони із золота і алмазів і маленький рубіновий кулон.

Цариця була глибоко зворушена і зачарована цим даром. Так почалася історія яєць Фаберже.

Будинок Фаберже налічує 50 яєць, з них збереглися лише 43. Зроблені вони були в період з 1885 по 1917 рік. Ще два були заплановані на Великдень 1918 року, але революція внесла свої корективи.

Кожна з них є унікальним витвором артистизму та історії. Давайте розглянемо декілька з них, які мені подобаються найбільше. Від такого подарунка на Великдень я б не відмовилася.

Азова яйце

Це дивно тонка робота. Яйце вирізаний з цілісного шматка геліотропа яшми. Воно оформлене в стилі Людовика XV з золотим візерунком рококо, прикрашених діамантами і карбованими золотими квітами.

Яйце містить точну копію крайслера Пам’ять Азова, виконана із золота і платини, з вікнами – дрібними діамантами і спирається він на шматок аквамарину, що представляє воду.

Яйце «Воскресіння Христове»

Зроблено в манері італійського відродження. Саме яйце зроблене з прозорого гірського кришталю. Всередині знаходиться фігура воскреслого Христа з ангелами по боках. Це єдине яйце Фаберже, яке не містить ніякого секрету всередині. А виконана спеціально для свята Великодня.

Яйце «Бутон троянди»

Олександр ІІІ помер 20 жовтня 1894 року. Цар Микола ІІ вступив на престол і пасхальне яйце повинно було бути зроблено в терміновому порядку для нової імператриці Олександри Федорівни, на якій він одружився 14 листопада, всього через кілька тижнів після смерті батька.

В Німеччині, на батьківщині Олександри Федорівни, жовтий вважався найблагороднішим і кращим кольором для троянди. І тому Карл Фаберже порахував, що це буде відповідний сюрприз всередині яйця. В бутоні троянди так само знаходяться два сюрпризи: мініатюрна копія імператорської корони і кулон з рубіном, як символ любові пари одне до одного.

Яйце Конвалії

Це моя найулюбленіша з усіх яєць. Воно дуже ніжне і весняне. Карл Фаберже знав багато моменти особистого життя коронованих осіб.

Так він зауважив, що цариця Олександра просто обожнює конвалії, і навесні весь палац заставлена букетами з цих ніжних квітів. Так само її улюблений колір рожевий, а перли був її улюбленою коштовністю. Він врахував всі деталі і вийшов справжній шедевр.

Всі яйця Фаберже сповнені витонченості та краси. Ходять чутки, що Карл Фаберже винайшов способи дизайну яєць, які були попереду свого часу.

Можливо десь зберігається інформація про його роботах, дизайні та процесі виготовлення яєць. Ці секрети, ймовірно, досі десь лежить, чекаючи, що їх хтось виявить. Світ став би багатший від цього…

Джерело

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.