Головна > Події > Центру Української культури в Естонії бути!

Центру Української культури в Естонії бути!

Кілька останніх тижнів українці всього світу емоційно обговорюють кризову ситуацію, що виникла навколо Центру української культури в місті Таллін. Як інформує “Україна в НАТО” сьогодні засновник Талліннської Парохії УГКЦеркви та Центру Української культури Анатолій Лютюк в соціальній мережі Фейсбук оприлюднив своє звернення у якому звернув увагу на необхідність зменшення емоційного градусу в дискусіях соціальних мереж.

Разом із тим Анатолій Лютюк повідомив, що Сьогодні в Таллінні в Центрі Української культури відбулось засідання Конгресу Українців Естонії. Засідання обговорило ситуацію, яка спричинила початок руйнації Центру Української культури в Таллінні. На сьогоднішній день представники Центру Української культури бачать шлях до збереження та дальнійшого розвитку Центру в діалозі з представниками УГКЦеркви.

Публікуємо текст звернення мовою оригіналу:

До Священників, Вчителів, Поетів, Художників, Воїнів, Волонтерів, до всіх Добрих Людей в Україні та за її межами.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановне товариство!

Сьогодні в Таллінні в Центрі Української культури відбулось засідання Конгресу Українців Естонії, в якому взяли участь наступні українські організації:

1. Українське Земляцтво Естонії.
2. Українське Земляцтво Два кольори (Кохтла-Ярве).
3. Товариство української культури Промінь (Тарту).
4. Союз Українок Естонії.
5. Спортивний клуб Дніпро.
6. Центр Української культури.
7. Українське земляцтво міста Нарва.

На засіданні ми обговорили ситуацію, яка спричинила початок руйнації Центру Української культури в Таллінні. На сьогоднішній день представники Центру Української культури бачать шлях до збереження та дальнійшого розвитку Центру в діалозі з представниками УГКЦеркви.

Я дуже вдячний тим сотням людей в Україні, які підтримали нас у цій ситуації, звернули увагу найвищих керівників УГКЦеркви та уряду України на небезпеку втрати унікального центру для України та світової культури.

Я вдячний тим організаціям та людям, які зверталися до провідників УГКЦеркви з проханням збереження Центру, який показує красу Української церкви в світі.

Ці новітні засоби комунікації між людьми спроможні як об’єднати людей навколо прекрасного так і можуть зіпсувати відношення між людьми. В Україні і світі є зовсім багато організацій та служб, які роблять це професійно і намірено. Звернення за допомогою до Вас було моїм обов’язком перед сотнями тих прекрасних людей та організацій, які допомагали нам будувати цей унікальний Пасторальний комплекс – УГКЦерква та Центр Української культури.

Прошу наших друзів в Україні та десятки інших добрих людей всіх зняти з своїх постів в Фейсбуці різкі та емоційні коментарі, ілюструючі наші події. Також ми будем вдячні тим людям, які зареєструють себе як друзі Центру Української культури на Фейсбуці Центру https://www.facebook.com/UKKtallinn/ (druzi tsentru). Ми зробимо розсилку і будемо інформувати вас як ідуть справи в збереженні та розвитку Центру Української культури в Естонії. Зараз ми хочемо запросити до себе фахівців, які приведуть до порядку наші музейні колекції та бібліотеку. Розглянемо всі варіанти співпраці для розвитку і популяризації Української культури в світі. Дякую!

Слава Україні!

Засновник Талліннської Парохії УГКЦеркви та Центру Української культури
Анатолій Лютюк

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.