Головна > Історія > ЦЕ МАЄ ЧУТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ! ВИСТУП ПРОФЕСОРА ПАВЛА ГРИЦЕНКА НА ЗАСІДАННІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ (ВІДЕО)

ЦЕ МАЄ ЧУТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ! ВИСТУП ПРОФЕСОРА ПАВЛА ГРИЦЕНКА НА ЗАСІДАННІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ (ВІДЕО)

Професор пояснив, звідки виник термін «русскоязичное населеніє» та інші наслідки більш як 300-річної, спочатку імперської, а потім комуно-совіцької, московської окупації України.

Вважаю, цей виступ потрібно прослухати всім, щоб розуміти звідки воно взялось в Україні – “русскоязычное населениє”.

Першим поняття “рускоязичноє насєлєніє” використав міністр закордноних справ СССР Андрій Козирєв. Ця назва виросла з надр КПРС і КГБ, які вже бачили, що “срср” розвалюється і треба шукати ті зачепки, які будуть давати право тримати його вкупі.
Культурна, мовна і ментальна російськість в Україні має принаймні два різновиди.

Перший – це ті, хто не має свою генезу, родову, хто приїхали в Україну і жили у російськості 3-4 покоління. Таких серед так званих “російськомовних” ми заледве наберемо 5-7%.
Другий – це ті, кому радянська влада не дала можливості отримати освіту українською мовою, адже військова справа, технічні, медичні, юридичні та інші спеціальності викладались російською. Це ті, кого влада спонукала до манкуртизму – до того, щоб вони відмовлялись від своєї рідної мови. Це ті, які в першому поколінні із обставин змушені були перейти на російську мову. Перших налічуються одиниці. Другим потрібно дати лише імпульс – і вони переходять на українську мову…

Опублікував: Карпатський Слон

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.