Головна > Персона > Монах-воїн за українську культуру в Естонії. Або хто такий Анатолій Лютюк?

Монах-воїн за українську культуру в Естонії. Або хто такий Анатолій Лютюк?

Керівник Центру української культури в місті Таллін, що в Естонії Анатолій Лютюк у соціальній мережі Фейсбук підтвердив наявність проблеми у відносинах із священиком УГКЦ Олегом Попюком. Зокрема він висловив подяку небайдужим до долі Центру.

Пан Лютюк також повідомив наступне: “Одна пані написала мені бережіть себе в вас такі проблеми!. Так от. то не в мене проблеми. По суті то проблеми в Україні. Їм тісно в Україні, і вони розповзаються по всьому світі…Уявляєте собі,здається все врахували щоб пасторальний комплекс вижив в будь які ситуації.І пожежу пережили,і пічки поставив на випадок кризи… Хтоб міг подумати що руїна прийде з України.! Немає проблем на захист Українського центру підняти естонську інтелегенцію . Для нас цінне що на захист стали УКРАЇНЦІ! Це ще одна історія про доброту! Дякую.

До слова, акривізувались також користувачі фейсбуку, які у доволі дивний спосіб підтримують також і о. Олега Попюка, та намагаються дискредитувати особу Анатолія Лютюка, вводячи людей в оману. Небудемо завчасно робити висновків, та надіємось, що конфлікт буде найближчим часом конструктивно вичерпаний. Наведемо кілька скрінів, щоб усі розуміли суть:

Такий коментар визвав недовзначну реакцію інших учасників дискусії:

Ми не будемо наводити багато коментарів щоб не втомлювати читача, однак цікавим є той факт, що і церкву і сам культурний центр Анатолій Лютюк відбудовував спільно із людьми, які його підтримували і передав українській громаді.

То хто ж такий цей пан Анатолій Лютюк? Даваймо спробуємо з’ясувати.

Щоб не бути голослівним, та не нав’язувати нікому якусь упереджену позицію рекомендуємо звернутись до Вікіпедії, звідки можна дізнатись чимало про особу Анатолія Лютюка та самостійно усвідомити роль Центру української культури в м. Таллін для України.

Зокрема Вікіпедія коротко знайомить нас із біографією. У 1990-ті керував групою «Рух» в Естонії. З відновленням незалежності Естонії та України після розпаду СРСР Анатолій Лютюк, проживаючи в Таллінні, з благословення Блаженнійшого Володимира (Стернюка) разом з однодумцями заснував у Таллінні греко-католицьку церковну громаду (офіційно зареєстрована 1991 року) і відновив для неї церковну будівлю та зорганізував простір для школи давніх ремесел і мистецтву приміщенні в таллінському середмісті по вулиці Лабораторіум, що дістало назву «талліннський Ноїв ковчег». Понад 2 десятиліття А. Лютюк очолює Центр української культури в Таллінні (станом на початок 2013 року). Монах Цистерціанського монастиря в Хюланді (Норвегія) з послухом у Таллінні. Під час Революції гідності та війни на сході України активно займається волонтерською діяльністю, організовує збір і доставку на схід України гуманітарної допомоги української діаспори Естонії та інших благодійних організацій.

Є також там інформація і про нагороди Анатолія Лютюка:

  • Заслужений художник України (2007).
  • Відзнака Президента України — ювілейна медаль «25 років незалежності України» (22 серпня 2016) — за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 25-ї річниці незалежності України
  • Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2011).
  • Медаль «За збереження історичних пам’яток» (Естонія, 2002).
  • Орден Білої Зірки (Естонія, 2003).
  • Представлений у Книзі пошани «Україна й українці — цвіт нації, гордість країни» та нагороджений нагрудним знаком “Зірка «Патріот України» Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

Ось що говорять про справи пана Лютюка в соцмережах:

Нехай висновки кожен для себе робить самостійно.

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.