Головна > НАТО > ЧЛЕНСТВО В НАТО НЕ СУПЕРЕЧИТЬ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ – КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

ЧЛЕНСТВО В НАТО НЕ СУПЕРЕЧИТЬ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ – КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ

Утім, Україна має ще чимало “домашньої роботи”, аби відповідати критеріям членства в НАТО

Критерії членства у Північноатлантичному альянсі на 70-80% збігаються із завданнями, які стоять перед Україною у процесі євроінтеграції. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає /www.5.ua

“НАТО – це не просто політичний чи військовий блок. Ми мусимо розуміти, що критерії членства в НАТО на 70-80% збігаються з тими завданнями, які наша країна має в процесі європейської інтеграції. Ці два напрями не суперечать один одному”, – відзначила віце-прем’єр.

Водночас, вона зауважила, що Україна має виконати величезний обсяг “домашньої роботи”, аби відповідати критеріям членства в НАТО і запровадити стандарти НАТО в Україні – як суто технічні, так і цивілізаційні.

“Але разом з тим Україна виконує роль східного флангу НАТО. І рано чи пізно рішення про членство буде ухвалене безпосередньо членами НАТО  через те, що Україна буде відповідати критеріям. Тоді не буде іншого варіанту, ніж її прийняти”, – висловила переконання Климпуш-Цинцадзе.

Як інформував 5.UA, 8 червня цьогоріч ВР відновила курс України на членство в НАТО як одну з основ зовнішньої політики. Тоді ж чільник МЗС України Павло Клімкін спрогнозував, коли Україна вийде на всі стандарти НАТО.

Дивіться також фотогалерею за темою: