Головна > Персона > АНАТОЛІЙ ЛЮТЮК: В «Талліннське Диво господнє» біда прийшла з України

АНАТОЛІЙ ЛЮТЮК: В «Талліннське Диво господнє» біда прийшла з України

Сьогодні керівник Центру української культури в місті Таллін, що в Естонії Анаторій Лютюк звернувся до тих, хто вболівають за порятунок від руйнації пасторальний комплекс – Талліннську церкву Матері Божої Триручиці та Центр Української Культури.

Дорогі друзі!
Події які розгорнулись в Таллінні, на сьогодні ми втратили:
• УГКЦерква Таллінну – розділена громада, школа, батьки забрали дітей з катихизації.
• В церкві припинена молитва за довкілля. (Проведення якої благословив Блаженнійший Любомир і проводилась шоденно в нас 12 років.)
• Конгрес українців Естонії, Союз Українок Естонії –втратили місце для зібрань.
• Центр Української культури – Музей сакрального мистецтва експонати стоять в ящиках в коридорі, бібліотеку 3000 книг (втрачена можливість користування, книги розкрадаються)
• Отець Олег заборонив збір гуманітарної допомоги в Україну в маленькій котельні під церквою.Частково зупинений збір допомоги.
• Поранені воїни з України, які проходять в Естонії реабілітацію, втртили можливість ночувати в нашому Центрі.

Я вдячний людям з України, які встали на захист Пасторального комплексу в Таллінні. Люди розуміють, що в «Талліннське Диво господнє» біда прийшла з України, зєдналась з антиукраїнськими силами в Естонії і почала руйнацію. Надалі я буду інформувати Вас про те, як будуть розвиватись події.

Ми хочемо молитви, доброти та спокою. Нехай вороги Церкви та України не тішаться. Господь збереже своє місце яке Він поставив нашими руками.

Пересилаю Вам мій лист до Владики Йосипа Міляна. На жаль відповідь – абсолютне небажання обговорення питання, а претензії – Анатолій! Руйнуєте!

Читайте також: Монах-Воїн За Українську Культуру В Естонії. Або Хто Такий Анатолій Лютюк?

18.10.2017
Владико Йосиф Мілян,
Я старався весь час тримати Вас в курсі подій, які відбуваються в Таллінні. Я люблю Бога і хочу зберегти Його дім. Віддав на церкву 30 років свого життя, здоровя. І це моє щастя – в Таллінні є українська католицька церква. Від себе хочу сказати Вам як священику: недоліків у мене є багато, але я ніколи не мав наміру керувати священиками. А далі хай Господь нас розсудить.
Не хочу говорити погано про священика, але ситуація є така, як вона є. Ми всіма силами стримували ситуацію, щоб цей конфлікт не виходив за межі парохії і весь час пропонували О. Олегу співпрацю. Передали всі приміщення і зробили все як він того хотів. На жаль, як виглядає, Отець Олег довірився антиукраїнським та псевдо православним консультантам. В звязку з тим, що в нашій парохії ситуація нестандартна, її не можна вирішити так як це вирішується в інших парохіях. УКЦ з блогословінням Єпископів та священників займався тільки тим, що показував духовну красу української греко-католицької церкви. Це відомо і цінується у всьому світі та приводить людей до церкви. Тому в цій ситуації весь світ зараз став на захист української церкви в Естонії.

Читайте також: Це просто ШОК!!! Хто цей священик? Заробітчанин, чи агент Кремля? Прохання Поширити ВСІМ Небайдужим Українцям!

Церкві Матері Божої Троєручиці в Таллінні потрібен священник, який хоче зрозуміти і зберегти її красу і сокральність. Весь світ не змириться зі знищенням цього місця. Тому у нас немає іншого виходу. Разом з Вами ми маємо зберегти створене. Просимо Вас.
Нас повідомили, що в суботу до нас приїде жураналіст із каналу 1+1 з приводу цього конфлікту. Владико, прошу Вашою владою зупинити цей конфлікт і прийняти рішення про відкликання Отця Олега з Естонії до приїзду журналістів.

З надією на ваше мудре рішення та молитвою за Вас,
Анатолій Лютюк
Засновник Талліннської парохії УГКЦ
Засновник Центру української культури

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.